Dołącz do nas:

Czyste powietrze - Progi Dochodowe

Czyste powietrze - Progi Dochodowe
Reklama
Program „Czyste Powietrze” w roku 2024 przeszedł znaczące zmiany, które mają na celu lepsze dostosowanie do aktualnych potrzeb ekologicznych oraz ekonomicznych mieszkańców Polski. Zwiększenie progów dochodowych oraz maksymalnych kwot dofinansowania jest odpowiedzią na rosnące koszty życia i cenę usług energetycznych. Dzięki tym aktualizacjom, program stał się bardziej dostępny dla szerszej grupy beneficjentów, co ma kluczowe znaczenie w kontekście poprawy efektywności energetycznej i redukcji emisji szkodliwych substancji.

Wzrost progów dochodowych oznacza, że więcej gospodarstw domowych może ubiegać się o wsparcie. Próg dochodowy dla gospodarstw wieloosobowych został podniesiony do 1894 zł na osobę, a dla jednoosobowych do 2651 zł. W najwyższym wymiarze wsparcia, próg wynosi odpowiednio 1090 zł i 1526 zł na osobę. To podejście ma na celu zwiększenie sprawiedliwości społecznej, umożliwiając dostęp do funduszy osobom, które najbardziej potrzebują wsparcia w modernizacji energetycznej swoich domów.

Podniesienie maksymalnych kwot dofinansowania, osiągających teraz do 135 tys. zł dla kompleksowych przedsięwzięć termomodernizacyjnych, również jest istotne. Umożliwia to realizację szerszego zakresu prac, które mogą znacząco przyczynić się do zwiększenia efektywności energetycznej budynków. Program finansuje działania takie jak wymiana starych, nieefektywnych kotłów, izolacja budynków, wymiana okien i drzwi na bardziej energooszczędne modele, a także instalacje systemów ogrzewania wykorzystujących odnawialne źródła energii, jak pompy ciepła czy instalacje fotowoltaiczne.

Kolejnym ważnym elementem programu jest możliwość prefinansowania, czyli wypłaty części środków przed rozpoczęciem inwestycji. To udogodnienie ma kluczowe znaczenie dla osób, które nie dysponują wystarczającymi środkami na rozpoczęcie prac. Prefinansowanie może pokryć do 50% wartości projektu, co jest znaczącym wsparciem i może przyspieszyć realizację inwestycji.
Link nie działa/spam ? Wyróżnij ten wpis - bądź widoczny w katalogu!
 • Kliknięć: 10
 • Wyświetleń: 41
 • CTR: 24.39%
 • Data dodania: 28 04 2024
Odwiedziny googlebot 7

Komentarze:

 • Miecio » (raport)

  Liczyłem że od 2024 progi dochodowe zostaną zmienione i ułatwi to skorzystanie z Programu Czyste Powietrze ale tak się nie stało.

  Data dodania: 30 04 2024

Dodaj swój komentarz »

Zobacz podobne wpisy w tej kategorii:

 • Porównywarka kantorów wymiany walut – Quantor »

  Quantor to witryna internetowa prezentująca porównanie cen popularnych walut w punktach wymiany z miejscowości całej Polski. Pierwsza w Polsce porównywarka punktów wymiany walut. Quantor agreguje kursy z kilkuset najbardziej popua...

  Data dodania: 21 04 2012 · szczegóły wpisu »
 • Dotacje na informatyzacje dla firm »

  Firma Signum oferuje usługi doradcze w zakresie uzyskiwania dotacji z funduszy strukturalnych dla osób prowadzących działalność gospodarczą oraz dla stowarzyszeń i fundacji. Pomagamy w staraniach o dotacje na informatyzacje dla fi...

  Data dodania: 21 06 2012 · szczegóły wpisu »
 • Poduszki ortopedyczne- spij-zdrowo- Warszawa »

  Sklep internetowy Śpij Zdrowo jest odpowiednim miejscem, w którym każdy może wyszukać dla siebie dobrze dobrane poduszki ortopedyczne. Wachlarz towarów prozdrowotnych oferowanych przez ten sklep jest potężny. Poduszki ortopedyczne...

  Data dodania: 01 12 2013 · szczegóły wpisu »
 • Biuro rachunkowe Poznań »

  Chciałbyś pozbyć się problemów ze sprawami księgowymi w prowadzonej przez siebie firmie? Jeżeli tak, to prowadzone przez nas biuro rachunkowe się tym zajmie. Dla naszej firmy najważniejszy jest klient i dlatego też w 100% analizuj...

  Data dodania: 04 01 2019 · szczegóły wpisu »
 • Pomoc w pisaniu biznesplanu »

  Oferta firmy Biznesplan Łódź obejmuje przede wszystkim:
  - pomoc w przygotowaniu profesjonalnego biznes planu,
  - przygotowanie studium wykonalności do pozyskania kredytu deweloperskiego, dotacji unijnych, czy finansowan...

  Data dodania: 29 03 2022 · szczegóły wpisu »

Polecamy:

MegHair - nowoczesny katalog stron!

Katalog stron MegHair - to wartościowy katalog polskich stron internetowych. Jeżeli potrzebujesz ulokować link do Twojej strony www w dobrym miejscu, to dobrze trafiłeś. Gwarantujemy codzienną i solidną moderację dodawanych stron. Zapraszamy.